خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد ؟

الزام به تنظیم سند رسمی برای ملکی که مورد معامله بین دو یا چند نفر قرار گرفته یکی از رایج‌ترین دعاوی حقوقی ملکی می‌باشد که در آن فروشنده یا فروشندگان به دلایلی از تنظیم سند رسمی به نام خریدار یا خریداران سر باز می‌زنند و خریدار یا خریداران مجبور به طرح دعوی در محاکم حقوقی می‌شوند.

خریدار یا خریداران قبل از اقاله دعوی باید از عدم رهن یا بازداشت ملک مورد معامله به هر دلیلی اطمینان حاصل نمایند زیرا دادگاه به انتقال ملکی که در رهن دیگری یا بازداشت باشد قطعاً رأی نخواهدداد. در صورت وجود رهن یا بازداشت ملک شاکی باید فک رهن مورد معامله را نیز از دادگاه بخواهد و در نهایت هرگاه مالک حاضر به امضا سند انتقال به نام خریدار نشود (برخلاف تعهد) نماینده دادگاه سند انتقال را در دفتر اسناد رسمی به نام خریدار امضا می‌نماید.

بنابراین تصمیم مبیع (ملک فروخته شده) بعد از حکم الزام به تنظیم دعوایی جداگانه محسوب شده که از آثار حکم الزام به تنظیم سند نخواهد بود.

وکلای مجرب مؤسسه حقوقی شهرداد وابسته به هلدینگ اقتصادی فراتن با ارائه خدمات تخصصی در امور ساختمان و املاک همراه شما جهت دفاع از سرمایه‌های گران بهای شما می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

4 × چهار =

فهرست