صدور سند مشاعی برای مالکان اراضی مشاع زراعی و باغات بلامانع است

بدون دیدگاه

به دنبال شکایت از سازمان امور اراضی کشور درخواست ابطال بخشنامه شماره ۲۳۴۴۲۶/۰۲۰/۵۳ مورخه ۰۲/‏۰۴/‏۹۴‬ سازمان امور اراضی کشور در خصوص ممنوعیت نقل و انتقال سند مشاعی اراضی زراعی و باغات به سهام‌های کوچک هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ضمن تفسیر ماده ۲ قانون اعلام نمود.

در ماده ۲ قانون جلوگیری از فروش اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی صرفاً تفکیک و افراز اراضی کشاورزی ممنوع شده است و صدور سند مشاعی برای املاک مشاعی به میزان سهام هرمالک بلامانع است و همچنین بند (ج) ماده ۶ اساس نامه سازمان امور اراضی کشور و ماده ۶ قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکت‌های تعاونی مسکن مصوب ۶/۵/۸۶ منصرف از موضوع انتقال املاک مشاعی می‌باشد. بنابراین بخشنامه در این قسمت مغایر قانون و خارج از اختیار مقام تصویب کننده می‌باشد. و ابطال می‌شود. براین اساس مطابق ماده ۲ قانون جلوگیری از فروش اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی اقتصادی، صدور سند مشاعی برای املاک مشاعی به میزان سهام هر مالک بلامانع خواهد بود.

تیم تخصصی مؤسسه حقوقی شهرداد وابسته به هلدینگ اقتصادی فراتن ضمن پیگیری امور مربوط به اخذ اسناد مشاعی برای املاک مشاع نسبت به ارائه خدمات در خصوص تفکیک و افراز اسناد اقدام می‌نماید.

نوشتهٔ پیشین
۱۱ نوآوری که “تهویه مطبوع” را برای همیشه تغییر خواهد داد
نوشتهٔ بعدی
دکوراسیون داخلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست